Aralık 04 2021 23:29:15
Konu Yazarı : dale0938
Konu ID : 6629
Konu Bilgileri
Bu Konuda 10 Mesaj Mevcut ve 13291 Kere Okundu.
Reklam
Başlığı Görüntüle
Engel Degiliz » » Bilgisayar İle İlgili Problemler/Sorunlar/Çözümler
beyler bir yardım etseniz
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt Forum Kuralları S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

17-02-2014 20:54
Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
beyler bir yardım etseniz
Kullanıcı Avatarı

dale0938
Yeni Gelen

Katılım Tarihi: 17.02.14
İl / İlçe: ankara

Uyarı seviyesi 0
SELAMIN ALEYKUM BEYLER ben exper pc aldım win8 ama bunu çok kurcukladım pc çoktu format atim ben buna garantisi gidermi yoksa gitmezmi bide garantie gondercem pc yi onlar orjinalını atarmi _?

yardım edin

18-02-2014 00:01 RE: beyler bir yardım etseniz
Kullanıcı Avatarı

bertas
Elit Üye

Son Yılların Admin ve Üyesi.

Katılım Tarihi: 22.11.09
İl / İlçe: Seçiniz

Uyarı seviyesi 0
garantisi gitmez
1-sizin notebookta daha öncede windows 8 mi vardı
2-dışardan başka bir dvd ilemi format attınız yoksa sistem yedeğiylemi formatladınız?
Orjinal sistem notebooklarda gömülüdür ordan kendinizde format atabilirsiniz?

pbs.twimg.com/media/BVR0tRbCMAAKjBG.png

18-02-2014 12:50 RE: beyler bir yardım etseniz
Kullanıcı Avatarı

dale0938
Yeni Gelen

Uyarı seviyesi 0
masa üstü aldım pc ye bakan garanticiye gitim ama adam sonradan dedi ekren karti arizalı oyunlarda da kasıyor du o adam ati formati sitemi nasil geri yüklücem bide bilader

yardım edin

18-02-2014 15:44 RE: beyler bir yardım etseniz
Kullanıcı Avatarı

bertas
Elit Üye

Son Yılların Admin ve Üyesi.

Katılım Tarihi: 22.11.09
İl / İlçe: Seçiniz

Uyarı seviyesi 0
masaüstünde recovery disk olmaz uygun bir windows 8 dvd bulup atacaksın yada internetten indirip usb bellek varsa ona windows usb tools programıyla yukleyip formatlayacaksın..

ekran kartın arızalıysa format ne alaka arıza formatla giderilmez! driver sorunuysa sadece driver yuklenir.
pbs.twimg.com/media/BVR0tRbCMAAKjBG.png

18-02-2014 16:23 RE: beyler bir yardım etseniz
Kullanıcı Avatarı

dale0938
Yeni Gelen

Uyarı seviyesi 0
1 yok ben anlatamadım sana formatı pc ci ati bende değil
2 ekran karti bozukmuş adam oyle dedi zaten call off ların butun serisinde ve diyer oyunlarda kasıyordu
3 garantiye gondercem orrjinal atarlarmi formatı
yardım edin

18-02-2014 17:10 RE: beyler bir yardım etseniz
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Katılım Tarihi: 10.01.09
İl / İlçe: Edirne
dale0938 tarafından yazılan metin:
1 yok ben anlatamadım sana formatı pc ci ati bende değil
2 ekran karti bozukmuş adam oyle dedi zaten call off ların butun serisinde ve diyer oyunlarda kasıyordu
3 garantiye gondercem orrjinal atarlarmi formatı

Kardeşim , Garanti süresi dolmadıysa ekran kartınıda garanti kapsamında değiştirilir format atılıp orijinal win 8 kurulur.. Ayrıca sana win 8 sistem kurtarma dvd si vermeleri lazımdı bazı pc lerde Bertas ın dediği gibi HDD yi ikiye bölüp win 8 sistemini gömüyorlar ama elinde kurtarma dvd si olması işine yarar bunu söylersen yapıp verirler..
www.engeldegiliz.com/images/imza.jpg

18-02-2014 23:01 RE: beyler bir yardım etseniz
Kullanıcı Avatarı

dale0938
Yeni Gelen

Uyarı seviyesi 0
daha yeni aldım pc yi işletimi win 8 olduğu için dedim kurcuklıyım oda format atildi bide anahtarı etkinleştirin gelio iyice sinir ediyor bide bu sd var ama win8 yok ne işe yarıyor onuda bilmiom http://i.hizlires...w170nN.png adamlar kandirdi herelde zaten adam olan yok su tr de duzgun insan yani sen diyorsunki garantiye gitimi orijinal atilir ben seni cok iyi anladım abicim
yardım edin

19-02-2014 00:04 RE: beyler bir yardım etseniz
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

daha yeni aldım pc yi işletimi win 8 olduğu için dedim kurcuklıyım oda format atildi bide anahtarı etkinleştirin gelio iyice sinir ediyor bide bu sd var ama win8 yok ne işe yarıyor onuda bilmiom http://i.hizlires...w170nN.png adamlar kandirdi herelde zaten adam olan yok su tr de duzgun insan yani sen diyorsunki garantiye gitimi orijinal atilir ben seni cok iyi anladım abicim

Önce win 8 etkinleştirme anahtarı geliyor demişsin pc nin kasasının yanlarında veya ön arkasında üzerinde win 8 key yazar bir seri harf ve rakamdan oluşan yapışık etiket olması lazım ona bak varsa anahtarın üzerine bas o etiket üzerindeki harf ve rakamları girip etkinleştir eğer o etiket yoksa büyük ihtimalle toplama pc olabilir...

Ankara yazmışsın bu linkten EXPER YETKİLİ SERVİSİ bul oraya götür anlat onlar yapsın...

O cd driverlar ( sürücüler ) var ama dediğin gibi win xp, win 7 ve vista sürücüleri var win 8 sürücüleri uyumludur belki bilemem ama win 8 sistem cd si değil.. Bu linkten DOC dosyası indir oku incele İNDİR Bu kurtarma cd si yapmayı anlatıyor...

20-02-2014 00:40 RE: beyler bir yardım etseniz
Kullanıcı Avatarı

dale0938
Yeni Gelen

Uyarı seviyesi 0
abi kendim uğraşmam bilgiler yanlış atim yani 17 yaş aydın garanrisine goturdum ama adam format ati ben istedim atmasını ondan o ısrar eti atiyalım die ben istedim tmm dedi sen nasil istersen atik eve geldim işte urun anahtarnı istedi neten buldum yazdım oldu sonra bir daha kurcukladım şimdi bir daha istiyor yani demem o ki pc istanbula garantiye giderse ordaki donannımlar daha iyimiş oyle dediler onlar hem orijinal format atip urun anahtarı verirlermi yoksa sadece keran kartini yapıp tami verirler bunu soyle sadece abicim
yardım edin

20-02-2014 03:51 RE: beyler bir yardım etseniz
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

abi kendim uğraşmam bilgiler yanlış atim yani 17 yaş aydın garanrisine goturdum ama adam format ati ben istedim atmasını ondan o ısrar eti atiyalım die ben istedim tmm dedi sen nasil istersen atik eve geldim işte urun anahtarnı istedi neten buldum yazdım oldu sonra bir daha kurcukladım şimdi bir daha istiyor yani demem o ki pc istanbula garantiye giderse ordaki donannımlar daha iyimiş oyle dediler onlar hem orijinal format atip urun anahtarı verirlermi yoksa sadece keran kartini yapıp tami verirler bunu soyle sadece abicim

Kardeşim, Pc Exper ve Aydında oturuyorsun Aldığın zaman Pc nin Fatura ve Garanti Belgesi olduğunu düşünerek yazıyorum .. Aydın Exper Servisi Adresi aşağıda..

TEKBİM BİLGİSAYAR
Adres :Güzelhisar Mah. A.Menü Bulv. 45 Sk. No:1 /C Merkez/Aydın
Telefon : (256) 2148222

Bu adrese götür ... Eğer buraya götürdüysen ve yapmadılarsa yarın tekrar götür ve gene yapmazlarsa sizi Tüketici Derneğine Şikayet edeceğini söyle . İstanbulda donanım daha iyi derlerse inanma ... Format atmak zorundalar.. Eğer yukarıda ki adrese götürmediysen götür...

Ürün anahtarı dünde yazdım kabin ( kasanın ) yanlar veya önü arkası yapışıktır...

Sana fatura ve garanti belgesi verilmediyse kazık yermişindir...

Türkiyede üçkağıtçılar çok var...

Atlanılacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
Yeğenlere Masa Üstü PC Alacağım Yardım Lazım :( Bilgisayar İle İlgili Problemler/Sorunlar/Çözümler 11 25-10-2013 09:00
Engelli Araç Alıyorum Yardım Edin Özel Donanımlı Otomobiller H Sınıfı Ehliyet 7 04-05-2013 14:33
Önce merhaba; Sonra, Görme Engelli Arkadaşlar Yardım... Merhabalık 10 19-03-2012 23:53
Görme Engelli Annenin Yardım Çağrısına Türk Kızılayı Ses Verdi Güncel Haberler Ve Konular 4 28-11-2011 09:57
VANDa Yaşanan Deprem Nedeniyle Yardım Kampanyası Sitemizden Duyurular 5 08-11-2011 02:21
NewFusioN by HaYaLeT 40,135,899 Tekil Ziyaretçi  

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!