Ekim 22 2021 04:01:41
Konu Yazarı : MIAMI HEAT
Konu ID : 6328
Konu Bilgileri
Bu Konuda 7 Mesaj Mevcut ve 11023 Kere Okundu.
Reklam
Başlığı Görüntüle
Engel Degiliz » OTOMOBİLLER ENGELLİ TEKNOLOJİSİ VE DİĞER ÜRÜNLER » Özel Donanımlı Otomobiller H Sınıfı Ehliyet
Engelli Araç Alıyorum Yardım Edin
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt Forum Kuralları S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

04-05-2013 00:00
Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
Engelli Araç Alıyorum Yardım Edin
Kullanıcı Avatarı

MIAMI HEAT
Acemi Üye

Katılım Tarihi: 03.05.13
İl / İlçe: istanbul

Uyarı seviyesi 0
Arkadaşlar Merhabalar,

Böbrek yetmezliğim sebebi ile %90 engelli raporum var ve bugun bir bayi ile pazarlık yapıp bir araç için kapora verdim.Bayi benden aşağıdaki evrakları istedi fakat bu evraklardan sadece vekaletnamenin geri verileceiğini noter tasdikli engelli raporumun trafik vs kurumlarda kalacağını belirtti bu doğrumudur?.

1 Adet Standart Araç Alım Vekaletnamesi
2 Adet Engelli Raporumun Noterden Aslı Gibidir Onaylı Belgesini ( Araç Alımı Yapıldıktan Sonra Bana Bu Iki Belgenin Geri Verilmeyeceğini Belirttiler)

Açıkcası kafamda soru işaretleri oluştu engelli raporunun noterden aslı gibidir onaylı belgelerini gercekten ilgili kurumlaramı iletiyorlar yani bu belgeleri bana vermemeleri normalmidir.?

04-05-2013 01:24 RE: Engelli Araç Alıyorum Yardım Edin
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Katılım Tarihi: 10.01.09
İl / İlçe: Edirne
MIAMI HEAT tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar Merhabalar,

Böbrek yetmezliğim sebebi ile %90 engelli raporum var ve bugun bir bayi ile pazarlık yapıp bir araç için kapora verdim.Bayi benden aşağıdaki evrakları istedi fakat bu evraklardan sadece vekaletnamenin geri verileceiğini noter tasdikli engelli raporumun trafik vs kurumlarda kalacağını belirtti bu doğrumudur?.

2 Adet Engelli Raporumun Noterden Aslı Gibidir Onaylı Belgesini ( Araç Alımı Yapıldıktan Sonra Bana Bu Iki Belgenin Geri Verilmeyeceğini Belirttiler)

Açıkcası kafamda soru işaretleri oluştu engelli raporunun noterden aslı gibidir onaylı belgelerini gercekten ilgili kurumlaramı iletiyorlar yani bu belgeleri bana vermemeleri normalmidir.?

Miami Kardeşim , Sorduğunuz soru bir çok engelli kardeşimizin kafasını karıştırıyor.. Cevap evet bu doğrudur verdiğiniz belgeler kurumlara iletiliyor tabiki İlk olarak vergi dairesinden ÖTV istisna MTV muhafiyet için o kuruma verilir ikincisi Trafik plaka ve ruhsat için o kuruma verilir.

Bunu Açarsak..

Bayi Aşaması.

1. Aracı alacağınız bayi size vekalet örneği veriyor. Siz Herhangi bir noterden vekaleti yeniden yazdırıyorsunuz ve bayiye iş takibi için vekalet vermiş oluyorsunuz.

2. Bayi sizden arac sahibi olacak engelli kişinin hastane heyeti tarafından onaylanmış sağlık raporu. ( fotokopisi noter onaylı ) istiyor.

Bu aşamadan sonraki işlemleri bayi sizin verdiğiniz vekaleti kullanarak işlemleri takip ediyor ve bitiriyor. Size Aracı teslim almak kalıyor.

Araçı teslim alacak kişi araç sahibi değil 1. dereceden kişi ise araç sahibinin araç teslimi için imzalı yazısı ( Bayi Araç Teslime Verilmek Üzere ) Eğer bayi sorun çıkartmasın isterseniz noterden vekalet alabilirsiniz.

Bayiler Engelli Plaka lı Araç Satışı hakkında bilgi sahibidir.

www.engeldegiliz.com/images/imza.jpg

04-05-2013 01:43 RE: Engelli Araç Alıyorum Yardım Edin
Kullanıcı Avatarı

MIAMI HEAT
Acemi Üye

Uyarı seviyesi 0
YILDIRIM tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar Merhabalar,

Miami Kardeşim , Sorduğunuz soru bir çok engelli kardeşimizin kafasını karıştırıyor.. Cevap evet bu doğrudur verdiğiniz belgeler kurumlara iletiliyor tabiki İlk olarak vergi dairesinden ÖTV istisna MTV muhafiyet için o kuruma verilir ikincisi Trafik plaka ve ruhsat için o kuruma verilir.

Bunu Açarsak..

Bayi Aşaması.

1. Aracı alacağınız bayi size vekalet örneği veriyor. Siz Herhangi bir noterden vekaleti yeniden yazdırıyorsunuz ve bayiye iş takibi için vekalet vermiş oluyorsunuz.

2. Bayi sizden arac sahibi olacak engelli kişinin hastane heyeti tarafından onaylanmış sağlık raporu. ( fotokopisi noter onaylı ) istiyor.

Bu aşamadan sonraki işlemleri bayi sizin verdiğiniz vekaleti kullanarak işlemleri takip ediyor ve bitiriyor. Size Aracı teslim almak kalıyor.

Araçı teslim alacak kişi araç sahibi değil 1. dereceden kişi ise araç sahibinin araç teslimi için imzalı yazısı ( Bayi Araç Teslime Verilmek Üzere ) Eğer bayi sorun çıkartmasın isterseniz noterden vekalet alabilirsiniz.

Bayiler Engelli Plaka lı Araç Satışı hakkında bilgi sahibidir.

YILDIRIM hocam vermiş olduğun cevap için gercekten teşekkür ederim. Bir haftadır internette arayıpta bulamadığım cevabı siz verdiniz.Bu konuyla ilgili tecrubesiz olduğum için aklımda bazı soru işaretleri kalmıştı acaba aslı gibidir onaylı belgesi ile farklı işlemler yapabilirlermi vs gibi tekrardan teşekkürler iyi akşamlar

04-05-2013 02:03 RE: Engelli Araç Alıyorum Yardım Edin
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Soru için biz teşekkür ederiz Miami kardeşim biz her zaman araştırıp doğru cevabı vermek için varız ama bu soruyu araştırmama gerek olmadı çünkü 5 yıl önce aynı muameleleri bende yaptım Gbcw İnşallah kısmet olursa 5 yıl doldu aracımı değiştireceğim Gbcw

Bayi den alırken http://www.engeld...ad_id=6320 bunada dikkat et Gbcw

04-05-2013 02:43 RE: Engelli Araç Alıyorum Yardım Edin
Kullanıcı Avatarı

MIAMI HEAT
Acemi Üye

Uyarı seviyesi 0
Bu hesaplamadaki MTV miktarı ve Trafik Sigortası tutarları değişken değilmi mesela 1.3 - 1.6 arası 6 aylık mtv 413 tl ayrıca istanbulda trafik sigorta fiyatları ortalama 400 tl ve plaka, ruhsat, muamele harc vs ücretide 420 küsür bu hesaba göre

51.900 * 0,714 = 37.056,6

+ 400 tl ( Trafik Sigortası ) = 37.476,6

+ 420 Plaka, Ruhsat Muamele ve Harç

37.876,6 - 413 tl ( MTV Miktarı ) = 37.463,6 tl Bizim alacağımız Fiyat Budur.Eğer benim hesapladığım gibiyse bayi gercekten guzel fiyat vermiş bana Gbcw

04-05-2013 03:57 RE: Engelli Araç Alıyorum Yardım Edin
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Bu hesaplamadaki MTV miktarı ve Trafik Sigortası tutarları değişken değilmi mesela 1.3 - 1.6 arası 6 aylık mtv 413 tl ayrıca istanbulda trafik sigorta fiyatları ortalama 400 tl ve plaka, ruhsat, muamele harc vs ücretide 420 küsür bu hesaba göre

51.900 * 0,714 = 37.056,6

+ 400 tl ( Trafik Sigortası ) = 37.476,6

+ 420 Plaka, Ruhsat Muamele ve Harç

37.876,6 - 413 tl ( MTV Miktarı ) = 37.463,6 tl Bizim alacağımız Fiyat Budur.Eğer benim hesapladığım gibiyse bayi gercekten guzel fiyat vermiş bana Gbcw

Olacağın Nissan mı Gbcw Hayırlı olsun şunuda söyleyeyim bayilerin bundan 500 - 1000 arasında indirim yetkileride var.. Gülümse

04-05-2013 14:33 RE: Engelli Araç Alıyorum Yardım Edin
Kullanıcı Avatarı

MIAMI HEAT
Acemi Üye

Uyarı seviyesi 0
Yok nissan değil Gbcw keşke nissan olsa bu fiyatlandırmayı baz aldım sadece

Atlanılacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
ÖTV Muhafiyeti Araç Alımı Özel Donanımlı Otomobiller H Sınıfı Ehliyet 1 21-06-2021 22:07
Engelli Raporunda İndirim Engelli Hakları 1 27-04-2018 18:45
2018 Engelli Maaşı ve Evde Bakım Parası ? Engelli Maaşı Muhtaçlık ve Evde Bakım Aylığı 2 18-01-2018 17:19
Engelli Maaşlarında, Artık Sadece Engellinin Gelirine mi bakılacak? Engelli Maaşı Muhtaçlık ve Evde Bakım Aylığı 1 27-04-2017 05:05
Süreli Engelli Raporu Sağlık Raporları 1 27-04-2017 04:49
NewFusioN by HaYaLeT 39,147,232 Tekil Ziyaretçi  

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!