Aralık 04 2021 23:37:57
Konu Yazarı : YILDIRIM
Konu ID : 6300
Konu Bilgileri
Bu Konuda 2 Mesaj Mevcut ve 7566 Kere Okundu.
Reklam
Başlığı Görüntüle
Engel Degiliz » » Bilgisayar İle İlgili Problemler/Sorunlar/Çözümler
Sistem Geri Yükleme Hatası Çözümleri
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt Forum Kuralları S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

17-04-2013 04:27
Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
Sistem Geri Yükleme Hatası Çözümleri
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Katılım Tarihi: 10.01.09
İl / İlçe: Edirne

Arkadaşlar çoğumuzun başına gelmiştir sistem geri yükleme hataları. Bunların çözümlerini paylaşacağım..

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 1

Başlat > Çalıştır'a " %systemroot%\system32\restore\rstrui.exe " yazıp Enter'layınız.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 2

Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler'in altında Sistem Geri Yükleme Hizmetlerine çift TıklayıpOtomatik yapınız. Burası devre dışı kalmış olabilir.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 3

Sistemi farklı Kullanıcı adı ile açmarak Sistem Geri Yüklemeyi çalıştırmayı deneyiniz.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 4

Sistem Geri Yükleme hizmetini Güvenli Mod'da çalıştırmayı deneyiniz.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 5

Başlat > Çalıştır'a " gpedit.msc " yazıp, Tamam deyiniz. Bigisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem> Sistem Geri Yükleme altındaki ayarları kontrol ediniz. Etkin ise Devre Dışı yapınız.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 6

Buradaki .REG dosyasını indirip, çift tıklayınız. Çıkan soruya Evet deyiniz. Pc'nizi yeniden başlatıp tekrar deneyiniz.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 7

Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Bilgisayar Yönetimi > Olay Görüntüleyicisi > Sistem'i tıklatınız. Sağ tarafta Kaynak başlığı altında "sr" veya "srservice" öğesini arayınız. Bu hizmeti çift tıklatıp, etkin olup olmadığını görünüz.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 8

Başlat butonunun ismini ya da Hoş Geldiniz yazısını değiştirmişseniz, bunu eski haline getiriniz. Ya da; administratör olarak atayacağınız Yeni bir Kullanıcı Hesabı açıp, diğerini siliniz.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 9

XP Cd'nizi Cd Rom'unuza yerleştiriniz. C:/Windows/inf klasöründeki " sr.inf " dosyasına sağ tıklayıp Yüklekomutu veriniz. XP cd'indeki i386 klasöründeki sr.sys dosyasını gösteriniz.

www.engeldegiliz.com/images/imza.jpg

17-04-2013 08:49 RE: Sistem Geri Yükleme Hatası Çözümleri
Kullanıcı Avatarı

KemaL
Admin

Katılım Tarihi: 14.05.11
İl / İlçe: Ünye
Teşekkürler abim ellerine sağlık alkis

Atlanılacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
İslam ı Yaşarken Yaptığımız Mantık Hatası. Din Bilgileri 1 03-07-2016 10:21
Allah ilmini ne zaman geri alır Din Bilgileri 1 25-06-2013 11:14
Windows - Disk Yok Hatası Ve Çözümü Bilgisayar İle İlgili Problemler/Sorunlar/Çözümler 1 08-04-2012 15:41
Engelli Araçların KDV Geri Almak için Örnek Dilekçe Özel Donanımlı Otomobiller H Sınıfı Ehliyet 5 13-11-2011 23:07
Ben Hüzünlerime Geri Dönüyorum Şiirler Bölümü 1 27-02-2011 14:50
NewFusioN by HaYaLeT 40,136,075 Tekil Ziyaretçi  

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!