Haziran 29 2022 19:20:03
Konu Yazarı : UMUT_16
Konu ID : 2819
Konu Bilgileri
Bu Konuda 8 Mesaj Mevcut ve 10704 Kere Okundu.
Reklam
Başlığı Görüntüle
Engel Degiliz » KÜLTÜR SANAT » Aşk Ve Sevgi
ENGELİMİZİN EVLİLİĞİMİZE ETKİSİ
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt Forum Kuralları S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

28-05-2010 11:09
Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
ENGELİMİZİN EVLİLİĞİMİZE ETKİSİ
Kullanıcı Avatarı

UMUT_16
Kıdemli Üye

Katılım Tarihi: 02.02.09
İl / İlçe: Bursa

Uyarı seviyesi 0
Engelimizin evliliğimize etkisi!

Engelli olduğumuz için taşıdığımız bazı kaygılardan dolayı evlenme konusunda birazda olsun çekimser olduğumuz oluyor mu?

Engelimizle evlilik arasındaki ilişkilendirme sizce nasıldır?

Bir engelli olarak evlilik konusunda ister istemez bazı çekincelerimizin olması normaldir. Yaşamımızda hayat zorluklarının insanı bunalttığı bir dünyada yaşamak gerçekten zordur. Üstelik bizim buna bir de engelimiz eklenince bu zorlukların katlanarak artması da kaçınılmaz oluyor.

İşte bu bağla da düşündüğümüz zaman insanın evlenme ile ilgili tereddütleri de orta çıkıyor. Çünkü evlilik çok ciddi bir kavramdır. Bunu ciddiye almadan atacağınız bir adım hayatınız boyunca bizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bu olumsuz etkiden kurtulmak için acele etmeden karşımızdaki insanı tanımadan karar vermemeliyiz. Zira yapacağımız yanlışların faturası yine bize kesilecektir. Bunun bilinciyle hareket etmeliyiz.

Engelimizle evliliği ilişkilendirdiğimizde ortaya çıkan sonuç bana göre evlenmek hemen hemen hiçbir engelli için olmayacak bir şey değildir. Her normal insanı hakkı olduğu kadar engelli insanlarında evlenmeye hakları vardır. Engelimizle ilgili bazı sorunların evliliğimizde yaşanılması kaçınılmazdır. İşte burada dikkat edilmesi gereken konu evlilik için seçeceğimiz insanın engellide olsa engelli bir kişiyi anlayabilmesi meselesidir. İnsanlar birbirlerini anlamadığı zaman mutsuzluk kaçınılmazdır. Seçilecek insanın fedakâr olması da çok önemlidir. Bazen hayatta mutluluğumuz için bazı konularda kendimizi feda edebilmeliyiz.

Burada bir engelli olarak evlenilecek kişinin bizi taşıyabilmesi psikolojik anlamda bizi kabullenmesi de çok önemlidir. Karşısındaki kişiyi kabullenemeden onunla bir ömür boyu yaşamak sanırım hiçte hoş olmayan bir sonuç doğuracaktır. İşte bu sonucun olumsuz olmaması için karşımızdaki insanın bizim için hissettikleri çok önemlidir.

Unutmayalım ki bazı duyguların gerçek manada hissedilmeden sadece şifahen söylenilmesi yetmez. Yüreğinde de o duyguyu gerçek manada hissetmedikçe bu söylemlerin hiçbir anlam ve önemi olamaz. Yapmacık sözlerle mutluluğun olmayacağı çok açık ve nettir.

Bunun yanında yaşanılan sorunlar arasında sağlık problemlerinin de olduğu düşünülebilir. Lakin ben sağlık sorunlarından dolayı yaşanılabilecek sorunları kolay aşılabileceğini düşünüyorum.

Herkesin gönlünden geçen güzelliklerin hayatına yansımasını temenni ederim.

28-05-2010 18:34 RE: ENGELİMİZİN EVLİLİĞİMİZE ETKİSİ
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Katılım Tarihi: 10.01.09
İl / İlçe: Edirne
Umut o zorluklar bütün insanlar içindir yazıyı baştan sona kadar tüm insanlar için geçerli... Peki neden ayırılıyor sanki öyle bir yazmışsınki veya yazılmışki engelliler için çok daha zor gibi görünmüş... Bu ayrımı anlamadım...

www.engeldegiliz.com/images/imza.jpg

28-05-2010 18:47 RE: ENGELİMİZİN EVLİLİĞİMİZE ETKİSİ
Kullanıcı Avatarı

UMUT_16
Kıdemli Üye

Katılım Tarihi: 02.02.09
İl / İlçe: Bursa

Uyarı seviyesi 0
evlilik engelliler için tabiki daha zor..sağlıklı biriyle,engellinin evliliği farklıdır..bu konu tartışıla bilir ve uzadıkça uzar..onun için yorum yapmıyorum

28-05-2010 19:11 RE: ENGELİMİZİN EVLİLİĞİMİZE ETKİSİ
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Katılım Tarihi: 10.01.09
Doğru Umut uzar gider çünki herkesin düşüncesi ayrıdır ben katılmıyorum mesela benim için tüm insanlar için geçerlidir...
www.engeldegiliz.com/images/imza.jpg

29-05-2010 03:55 RE: ENGELİMİZİN EVLİLİĞİMİZE ETKİSİ
Kullanıcı Avatarı

fato10
Üye

Katılım Tarihi: 15.04.10
İl / İlçe: İstanbul

Uyarı seviyesi 0
zaten engellıysen hayata 1-0 yenık baslamıssın demektır.! bence ,yeterınce hayatından feragat etmısın mecburende olsa.bıde evlenerek
yenı feragat konumları cıkarmanın bı anlamı yok dıye dusunuyorum....''zamanın sartları zaten agır,kımse karsısındakı ıcın fedakarlık etmeyı
bılde dusunmuyoken ,kendımıze sancı yapmanın ne geregı var...
ne demısler;
BABA KAPISI MEYDAN KAPISI,BAK KEYFINE ''KIZIM FATOOO''
:j

30-04-2011 11:09 RE: ENGELİMİZİN EVLİLİĞİMİZE ETKİSİ
Kullanıcı Avatarı

elif_76
Üye

Katılım Tarihi: 02.05.09
İl / İlçe: İstanbul

Uyarı seviyesi 0
fato10 ablaya çoğu sözünde katılıyorum yeri geldiğinde kardeş kardeş için bile fedakarlık yapmazken gelip bir başkası hiç yapmaz ve bence önce davulun sesi uzaktan hoş geliyor ve insanlar hep evleneceği insanın diğerlerinden farklı bir yönünü arıyıp onu buluncada ilk o farklılığına aşık oluyor bence kimse kolay yolu bırakıpda zor ve taşlı yollardan geçmez bu bence herkes için geçerlidir fatoş ablanın o sözü hoşuma gitti Gbcw en güzeli davul bile dengi dengine olmalı insan kendini artık öyle görmüş ve alışmıştır ama gelip bir başkasına sevgi mi yoksa hoşlanmak mı o bile belki belli olmuyan bişey peşinde gidip mutsuz olmaktansa ve zaten iş zor birde gidip buna mutsuzluk ve ümitsizlik eklemektense bir elim bir başım kaygısız başım mı öyle söyler vardır şimdi tam bulamadım en iyisi baba kapısı ye iç keyfine bak : ) aman bir gönülde sevmeyi versin nolucak ki o kadar çok sevicek şey var ki bakarsan belki ona bile sıra gelmez insanlar hep o sevgiye kendilerini adepte etmişler diğer sevgileri hiç görmüyorlar bence her şey aşk veya herşey karşı tarafdan sevmek değildir hayat bence buna bağlı değil bakarsan her şeyi sevip diğer şeylerede aşık oluna bilir bence bu benim fikrim Gbcw paylaşımda güzel emeğinize sağlık

30-04-2011 12:40 RE: ENGELİMİZİN EVLİLİĞİMİZE ETKİSİ
Kullanıcı Avatarı

bertas
Elit Üye

Son Yılların Admin ve Üyesi.

Katılım Tarihi: 22.11.09
İl / İlçe: Seçiniz

Uyarı seviyesi 0
iki kalbin birbiri için çarpmasına engel mani yoktur. sevgi engel tanımaz bunu defalarca görmedikmi? ister beden engeli ister yolunuza çıkan engel fark etmez tusunami gibidir aşk yıkar geçer.. önemli olan sendeki bıraktığı zayiattır.. Evlilik kalpleri birbiri için çarpan iki kişinin herşeye rağmen tüm engelleri aşmak için imzalanmış akit sözleşmesi yapmasıdır.. Her sözleşmeninde karşılıklı zorlukları vardır ama burda birbiri için çarpan iki kalp varsa zorlukları elele altüst edersin kalplerden birisi teklemeye başladıysa yada ritim bozukluğu olmuşsa ister engelli ol istersen ferhat ile şirin ol evlilik zordur. Sizle benim kardeşlerimsiniz mutsuzluğunuz benide üzer ama kalbi sizin için çarpan birisini bulursanız bir ömür boyuda kalpleriniz birbiriniz için atacaksa evlilikten çekinmeyin... Anne baba kardeşle mutlusunuzdur ama bir eşlede mutluluk herkesin hakkıdır.
pbs.twimg.com/media/BVR0tRbCMAAKjBG.png

01-05-2011 22:32 RE: ENGELİMİZİN EVLİLİĞİMİZE ETKİSİ
Kullanıcı Avatarı

Berna
Üye

Katılım Tarihi: 24.01.11

Uyarı seviyesi 0
Bence' de, evlilik zordur ister engelli ister engelsiz zordur iki insan yabancı iki insan hayatlarını birleştirmek o evliliği yürütmek zordur fedakarlık ister burada ayrım yapmak anlamsız engelliler daha zor demek anlamsız.

Atlanılacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
BİLİNÇALTIMIZA YERLEŞEN İNANCIMIZIN, YAŞADIĞMIZ İSLAMA ETKİSİ. Din Bilgileri 1 27-10-2021 12:20
NewFusioN by HaYaLeT 44,736,821 Tekil Ziyaretçi  

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!