Aralık 04 2021 22:50:10
Konu Yazarı : YILDIRIM
Konu ID : 2658
Konu Bilgileri
Bu Konuda 39 Mesaj Mevcut ve 67241 Kere Okundu.
Reklam
Başlığı Görüntüle
Engel Degiliz » PAYLAŞILAN SORUNLAR » Engelli Hakları
Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt Forum Kuralları S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
Başlığı Yazdır

12-05-2010 22:23 Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

misa
Kıdemli Üye

Katılım Tarihi: 18.06.09

Uyarı seviyesi 0
Bende mail gönderdim sanırım aynı cevap banada gelecek.. Nasıl biz yazılı metni gönderdik ise onlarda aynı var olan bir cevabı herkese göndercekler...

12-05-2010 22:52 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

canbey
Yeni Gelen

Katılım Tarihi: 24.01.09

Uyarı seviyesi 0
nasıl gönderiliyor

13-05-2010 03:52 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

zorbey35
Yeni Gelen

Katılım Tarihi: 13.03.10
İl / İlçe: Balıkesir

Uyarı seviyesi 0
valla önce devlet yetkilileri avrupaya bir ugrayacak engelli düzeni nasil yürüyor diye???avrupada hersey sistematik yürüyor!memleketin insani bosuna cirpinsin?devlet dairelerinde isler nasil yürüyor biliyoruz?
avrupada en azindan engelliye saygi var kardessss!engelliye ne kadar engel varsa bizim memlekette!!!özürlü karti bile cikartamadim kendime?ordan oraya,ordan oraya????imanim gevredi!ama avrupada
hersey sistematik isliyor!özürlüysen özürlü kimliginde,sosyal yararlanmalarda,devlet yardimida,vergi indirimleride akliniza ne geliyorsa hepsi otomatik anlayacaginiz!mesela bu H sinifi ehliyet davasini anlamiyorum?benim %80 (G-AG)hrfli özürlü kimligim var arabam normal arac ve vergidende muafim!özel tetibat mertibat ne öleee sacmaliktan baska bisey degil?Zaten memlekette dogru olan ne varki????cok anlatacak sey var ama neyse!!!!

13-05-2010 14:50 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

DOGAN
Acemi Üye

Katılım Tarihi: 24.08.09
İl / İlçe: Se?ilmemis

Uyarı seviyesi 0
Müjde! Özürlü maaşları artıyor
Bakanlardan iki müjde; Özürlü maaşı artacak, İki bakan engellilere iki müjde; Özürlü maaşı artacak, refakatçiden ulaşım ücreti alınmayacak

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf engelli vatandaşları mutlu edecek iki müjde verdi. Ulaştırma Bakanı Yıldırım, engellilere yolculuk esnasında refaket edenlerden ücret alınmayacağını açıkladı. Bu yıl evde bakım hizmeti verilen 300 bin engelli vatandaşa ulaşacaklarını söyleyen Bakan Kavaf ise engelli bakım ücretinin 545 liraya çıkacağını müjdeledi. Hilton Otel'deki 'Ulaşım ve İletişimde Engellilerin Karşılaştıkları Sorunlar ve Çözüm Önerileri Sempozyumu' engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için daha fazla iş yapma temennileri damgasını vurdu.

EVDE BAKIM ÜCRETİ 545 LİRAYA ÇIKACAK

Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, 231 bin 697 engelliye evde bakım hizmeti sunulduğunu belirterek, bu yıl 70 bin engelli vatandaşa ulaşarak bu sayıyı 300 bine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Şu anda engelli ya da baktığı kişiye ayda 522 lira ödediklerini ifade eden Kavaf, bu yılın ikinci yarısında ücretin 545 liraya çıkacağını söyledi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, sözlerene Yunus Emre'nin 'Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz' beytiyle başladı. Araç muayene istasyonlarını işleten TÜVTÜRK'ün 60 engelli vatandaşı evlerinde istihdam edeceğini kaydeden Yıldırım, mobil operatörlerden ve TÜVTÜRK'ten "Ben de varım gibi sosyal sorumluluk projesi almaya yeni şirketleri ve gönüllülerimizi bekliyorum." dedi. Görme engelli çocuklar için hazırlanan kitapların PTT tarafından evlerine gönderileceğini söyleyen Yıldırım, "Engelli kardeşlerimizin seyahatleri sırasında refakatçilerden ücret alınmayacağını kararlaştırdı. Bakanlar Kurulu kararı imzaya açıldı."

Engelleri aşma gayretinde birlikte olma çağrısı yapan Yıldırım, aşılması gereken asıl engelin zihinlerdeki engeller olduğunu dile getirdi. Kamu binalarının engellilerin ihtiyaçlarının dikkate alınarak yapılmadığını söyleyen Yıldırım, kamu ve özel binaların 8,5 milyon vatandaşın sorunlarını çözecek şekilde yapılacağını aktardı. Hala engelli kadrosunda 38 bin açık bulunduğunu kaydeden Yıldırım, "Engellilere eşit fırsatlar vermedikçe görevimizi tam olarak yaptığımızı söyleyemeyiz." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ise engelliler haftasının artık günah çıkarma haftası olarak değil, tam tersine kalıcı etkinliklerin düzenlendiği hafta olarak kutlandığını söyledi. Erdoğan, "Engelsizler ne kadar bu ülkenin vatandaşıysa engellilerde bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdır. Engelliler kendilerine farklı muaemele edilmesini de istemiyorlar. Sadece ve sadece bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı oludğunu hissedip sıkıntı yaşamadan çalışmak istiyorlar." şeklinde konuştu. Engelliler ve engellilerin aileriyle empati kurmak zorunda olduğumuzu vurgulayan Erdoğan, "Yeterki gönlümüz engelli olmasın" dedi. Konuşma özürlü Aleyna ile işaret diliyle konuştu. Aleyna'ya sarılan Erdoğan'a Aleyna "Kendisiyle ilk defa karşılaşıyorum. Onu çok seviyorum." dedi.

Ardından Turkcell, Vodafone, Avea ve Türk Telakom genel müdürlerine Emine Erdoğan plaket verdi.

13-05-2010 16:11 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Katılım Tarihi: 10.01.09
İl / İlçe: Edirne
Doğan tşkler. Bu haber yeni değil ama olsun böyle yapmakla bir nevi okumaya teşvik ediyoruz...

------------------------
Haber :
http://www.engeld...tleri.html

www.engeldegiliz.com/images/imza.jpg

13-05-2010 16:27 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

misa
Kıdemli Üye

Katılım Tarihi: 18.06.09

Uyarı seviyesi 0
aynı mail cevabı banada geldi dediğim gibi oldu..

konu ile ilgili olarak Başbakanlık iletişim merkezine internetten http://www.basbak... adresine başvurarak "alo BİMER 150" hattını arıyarak size yardımcı olunmasını sağlaya bilirsiniz.

13-05-2010 18:11 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

sibel1973
Yeni Gelen

Katılım Tarihi: 13.05.10

Uyarı seviyesi 0
ben de gönderdim bilginiz olsun,herkes biraz daha duyarlı davranıp bu yazdıklarınızı gönderse çok işler başarılacaktır....

13-05-2010 19:28 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz ! | Düzenleyen misa 13-05-2010 20:08
Kullanıcı Avatarı

20abdullah
Yeni Gelen

Katılım Tarihi: 06.02.10

Uyarı seviyesi 0
yıldırım abi çok teşekkürler bunu ben facebook ta yayıyom nekadar çok mesaj okadar çok hak alırız

14-05-2010 02:35 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Katılım Tarihi: 10.01.09
İl / İlçe: Edirne
Ben tşk. ederim Abdullah tabiki çok insa ulaşmak iyidir... Sibel her insan senin gibi duyarlı olsa ve hatta hükümetimizde bu kanunu yaparken iki üç engelli arkadaşımız olsaydı veya danışmış olsalardı bizim isteklerimizi ihtiyaçlarımızı anlayıp öyle kanun yaparlardı bu olmamış bizde düzenledik bunlar zaruri ihtiyaç bizleri maddi olarak azda olsa rahatlatacaktır... Biz hepimiz azınlık değil çoğunluğuz bunu anlatacaz inş.
www.engeldegiliz.com/images/imza.jpg

14-05-2010 09:55 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

rivacaprio
Acemi Üye

Katılım Tarihi: 16.04.10
İl / İlçe: Seçiniz

Uyarı seviyesi 0
Bu başlığa yazmakla yazmamak arasında epeyce gittim geldim. Çünkü yıllardır uygulanan hep aynı şeyler. Bugün yazdık bişeyler gönderdik emin olun ki bundan seneler sonra yine gönderiyor olacağız. oysa isteklerimiz taleplerimiz de öyle devasa yada imkansızı istermişçesine yapılmayacak şeyler değil aslında. Bizler sadece insanca yaşamak istiyoruz. Yaradılışımız gereği biz engellilerinde birer nefisten meydana geldiğini unutulmamalı. Sorunlarımız çok basit yaklaşımlarla tamamen olmasa bile büyük ölçüde çözülebilecek sorunlar ama iş çözmekte değil bu işin üstüne eğilmekte. Hep yıllardır bizlerin yanında olduklarını meydanlarda basbas bağıran zihniyetler şimdi kürt açılımı alevi-roman açılımı üzerine methiyeler yağdırıp konuyu meclis çatısı altında birbirlerine yumruk atma pahasına da olsa dile getirip çözüm yolu aranmakta. Ama iş engelliler için yapılacak bir şeylere geldiği zaman bırakın meclis çatısı altında dile getirmeyi bir daha ki seçime kadar bizlerin varlığını unuturlar hatta hadi canım sende demekten kendilerini alamazlar.

Bizler artık 2022 maaş kuyruklarında üç kuruş için onca hengame yaşamak istemiyoruz.

Bizler insanca yaşamak için öncelikle iş istiyoruz. Çalışıp üretmek önce kendine sonra topluma yararlı olmak istiyoruz. Biz istiyoruz onlar vermemekte inat ediyorlar.

Bizler artık cami kapılarında namaz kılmak istemiyoruz. Yüce Allah ın evine bile girmekte sıkıntı yaşıyoruz. Bizlerde ibadetimizi herkes gibi eşit şartlarda yapma hakkına sahip olmak istiyoruz. (bu olay çok ağrıma gidiyo ama yinede yazmak zorunda hissettim)

Okullarda ki mimari sorunları saymakla bitiremeyiz zaten. Memurluk sınavı açan zihniyet tekerlekli sandalyeli adayın sınav salonunu 5. kata yazabilecek kadar vurdumduymaz kendinden bile bi haber yönetici ve idarecilerimize söyleyecek bir sözüm yok artık. Ama yılmamak lazım bir şekilde örgütlenerek bu sıkıntıların üstesinden geleceğiz. Biz öncelikle var olmayı başardık şimdi insanca yaşama hakkımızı elde etme çabasındayız. Durmayacağız yılmayacağız. Bugün maillerle yaptıklarımızı zamanla daha bilinçli ve ne istediğini bilen kendinden emin bir şekilde meydanlarda da haykıracağız. Artık bizleri görmezden gelen zihniyetin gözünü açacağız ve bizlere karşı orada biriktirdikleri irini bir cerrah edası ve bilgisiyle kendimiz boşaltacağız.

Arkadaşlar ne teslimiyetçi bir tavır.. Ne donkişotça bir tavır.. ne de öğrenilmiş çaresizlik.. artık kendi seçimimizi yapmalıyız. Öğrendiklerimizi artık hayata geçirme zamanı geldi de geçiyor.

Ben hem engelli arkadaşlarımızdan hem de gözü irinle dolu bu toplumdan umutluyum. Güzel şeyler olacak olmasınıda bizler sağlayacağız Allah ın izniyle.

Hepinizi bu başlıktaki maili doldurarak ilgili makamlara göndermenizi rica ediyorum.

Sevgilerimle

ali

Atlanılacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
Engellilerin Dikkatine ! Engelli Maaşı Muhtaçlık ve Evde Bakım Aylığı 1 04-06-2020 18:15
Engellilerin ÖTV' siz Otomobil Alımında Değişiklik Özel Donanımlı Otomobiller H Sınıfı Ehliyet 3 07-12-2017 07:58
Engellilerin Vergi Rehberi Engelli Hakları 1 05-05-2014 02:39
Engellilerin ücretsiz seyahat hakkı genişletildi Engelli Hakları 3 04-04-2014 00:45
Engellilerin, sağlık kurulu raporu uygulamalarında en sık karşılaştığı sorunlar. Sağlık Raporları 1 20-07-2013 15:12
NewFusioN by HaYaLeT 40,134,640 Tekil Ziyaretçi  

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!